Úspešné www stránky

Návrhy ďalšieho rozvoja webovej stránky

 

Základom pre rozvoj webovej stránky sú štatistiky z vášho webu. Ak viete, čo je zle a čo dobre, dokážete konať a prijať ďalšie konkrétne opatrenia rozvoja webové stránky. Dostatočné venovanie pozornosti správaniu návštevníkov a postupné zlepšovanie webu majú vplyv na zážitok z návštevy webové stránky.

 

 

vytvorenie webovej stránky, vytvorenie web stranky zadarmo, web stránky zadarmo  

 
Vo vašej firme by ste mali uskutočňovať aktivity, ktoré vedú k postupnému zlepšovaniu nielen webové stránky, ale aj celého vášho podnikania.

 

Sledujte konkurentov a ich počínanie si na Internete, poučte sa z ich úspechov a neúspechov a zapracujte to na vašom webe.

...................................................................................................................... 

 

Proces postupného zlepšovania založený na piatich krokoch - R.A.D.A.R.:

 

  • 1. Reporting – pravidelné vypracovávanie správ o webovej stránke. Vo firme stanovte, ktoré ukazovatele budete sledovať v čase a vykazovať ich v správach. Aj z hľadiska času nemá zmysel, aby ste sledovali veľké množstvo parametrov. Pre vás bude podstatné napr. počet unikátnych návštevníkov za sledované obdobie, počet online objednávok, priemerná suma objednávky.

 

  • 2. Analýzy – získané ukazovatele analyzujte a identifikujte trendy vývoja. Načrtnite oblasti, ktoré budú potrebovať zlepšenia. Napríklad zistíte, že hoci vaša webová stránka má vysokú návštevnosť, online predaj je nedostatočný. Môže to byť spôsobené napr. problémom s vypĺňaním objednávkových formulárov, alebo neprehľadnosťou web stránky. Vtedy vám pomôže testovanie použiteľnosti.

 

  • 3. Decision – Rozhodnutie – nebojte sa spraviť potrebné rozhodnutia. Ľudia sa boja zmien, lebo nevedia, či prinesú zlepšenie súčasného stavu. Je dôležité vedieť vyvodiť rozhodnutie na zmenu, ktoré nám ponúkla analýza. Odporúčame robiť postupné zmeny, zakaždým meniť len jednu vec. Ak zmeníte súčasne na www stránke viac vecí, nebudete vedieť, čo a ako malo vplyv na zmenu sledovaných parametrov.

 

  • 4. Akcia – zapracujte zmeny do procesov v celej firme, ak je to potrebné, nielen na web stránke. Toto je najdôležitejší krok. Zmeny, uskutočňované vo firme na základe analýz, sú všeobecne lepšie prijímané.

 

  • 5. Results – výsledky – vyhodnocujte reakcie návštevníkov vašej web stránky na zmeny, ktoré ste uskutočnili. Vyhodnoťte, či priniesli zmeny pozitívny, negatívny efekt v porovnaní so stavom pred a po zmene.
 

 

Ak boli výsledky pozitívne, neuspokojte sa s týmto konštatovaním, zlepšenia treba uskutočňovať neustále.  


Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt