Prístupnosť www stránok

Prístupnosť web stránky

Tvorba web stránky by Vám mala priniesť www stránky použiteľné a prístupné pre katalógové vyhľadávače.

 

Mať prístupné www stránky sa firme určite oplatí.

 

V porovnaní s klasickou reklamnou kampaňou môže byť zvýšenie prístupnosti www stránky najefektívnejšou cestou, ako zvýšiť návštevnosť web stránky, jej úspešnosť a tým aj zisk firmy.

..................................................................................................................

          www stránky, tvorba web stránky, tvorba web, web stránky tvorba, web stránky

Prístupné www stránky

 

Prínosy prístupnej web stránky:


Zvýšenie návštevnosti a zisku: Prístupné web stránky sa zobrazia vyššie vo výsledkoch vyhľadávania, keďže si ju viac „obľúbili“ vyhľadávače-roboty.

 


Tvorba web stránky produktujúca validný HTML kód umožňuje zobraziť ju aj na iných zariadeniach ako monitor (napr. PDA, mobily, prehliadače v autách), choďte s dobou a oslovte aj platformu zákazníkov využívajúcich tablety a mobilné internety.

 

Zvýšenie efektivity:

www stránky sa ľahšie spravujú, oddelením obsahu (HTML / XHTML) a formy (CSS) podstránok sa jednoduchšie robia úpravy web stránky.

Firma ušetrí čas a peniaze.


Zvýšenie kladnej a odstránenie zápornej publicity, získanie nových zákazníkov. Prístupná www stránka podporí šírenie kladnej publicity. Firma sa nemusí báť, že by jej web stránka bola v rozpore s existujúcimi, resp. budúcimi zákonmi, týkajúcimi sa diskriminácie a prístupnosti webu. Neprístupné www stránky konkurencie zákazníka odradia, ale na prístupných web stránkach dostane potrebné informácie, resp. uskutoční nákup.


Kritérium prístupnosti by mali spĺňať všetky web stránky, zo zákona predovšetkým web stránky verejnej správy.

 

Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR vydalo Výnos o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy. Tento výnos nadobúda účinnosť 1. augusta 2006.

 

V druhej časti Štandardy prístupnosti webových stránok, § 12 Prístupnosť webových stránok, sú vymenované povinné a odporúčané požiadavky na dodržanie pravidiel prístupného webu.

 

<< späť na použiteľnosť www stránok


Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt