Reklama na sociálnej sieti

Sociálna sieť - fenomén dnešnej doby

 

Sociálne média sa rozširujú prakticky denne. Neustále pribúda počet používateľov a fanúšikov Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com, Google +, LinkedIn, MySpace ...

 

Marketing na sociálnych médiách nie je žiadnou novinkou.

 

Odborníci doporučujú do sociálnej siete preniknúť cez blog, neskôr založiť vlastnú (firemnú alebo osobnú) stránku na danej sociálnej sieti a aktívne prispievať do diskusií, aktualizovať svoju nástenku a pod.

 

 

Nemýľte si však pojem blog a sociálna sieť - sú to 2 rozdielne pojmy, aj z pohľadu marketingu na sociálnych médiách.

 

Čo sú to sociálne médiá?

 

 
sociálny marketing Sociálne médiá sú online médiá, kde je obsah (spolu)vytváraný a zdieľaný používateľmi. Prezentujú tzv. "kolektívnu múdrosť", kt. je výborným zdrojom referencií na daný produkt. Aj z toho dôvodu sú viac obľúbené ako tradičné médiá - rozhlas, televízia, printové médiá ..., ktoré sledujú jediný cieľ - prinútiť zákazníka kúpiť daný produkt.

 

Sociálne médiá nie sú všemocné - uvedomte si, že nenahradia marketingovú stratégiu, nedokážu supľovať vrcholový management, rýchlo napraviť zlú reputáciu, priniesť okamžitý zisk bez realistického rozpočtu ani nikdy nenahradia public relation.

 

Sociálne média umožňujú zistiť ako zákazník vníma hodnotu produktu. Táto hodnota je zvyčajne nižšia alebo vyššia ako realita. Ak zistíte, aký je reálny záujem o danú službu alebo produkt, môžete začať so sociálnym marketingom - presne viete, čo zákazníci potrebujú a hľadajú.

 
 

 

sociálna sieť - facebook  sociálna sieť - twitter  sociálna sieť - you tube  sociálna sieť google plus ...

 

Sociálny marketing

 

Plánovanie marketingových aktivít a stratégií nekomerčných organizácií, stratégie priamo alebo nepriamo zamerané na riešenie sociálnych úloh (ZDROJ).

 

Sociálny marketing nepriamo ovplyvňuje určitú skupinu ľudí a vytvára u nej určité povedomie, ktoré časom vyústi do nákupu objednávky.

 

 


Zoznam bibliografických odkazov

 

JANOUCH, Viktor. 2010. Internetový marketing. Prosaďte se na webu a sociálních sítích. Brno : Computer Press, a.s., 2010. 304 s. ISBN 978-80-251-2795-7


Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt