Vyhľadávače a katalógy

Aký je rozdiel medzi katalógom a vyhľadávačom?

vyhľadávač, vyhľadávače, internetové katalógy, registrácia do katalógov

Za internetové katalógy považujeme weby, do ktorých ľudia registrujú svoje web stránky. Obsahujú viacero katagórií, v ktorých sú zaevidované odkazy na zaregistrované web stránky a eshopy. Majitelia katalógov alebo administrátori schvaľujú odkazy manuálne, preto schválenie registrácie trvá aj niekoľko dní.

 

Odkazy z katalógov pridávajú Vašemu webu tzv. ranky. PageRank je číslo, ktoré ku každému URL (ku každej stránke) priraďuje mieru relevantnosti. Niekedy sa pagerank označuje aj ako Page Rank alebo PR (zdroj).

 

Registrácia do katalógov, ako napr. firmy.sk, býva v prípade vlastnej registrácie bez poplatku. Ak však nemáte čas na registráciu do katalógov, môžete si objednať doplnkovú službu.


Vyhľadávač pracuje na princípe postupného prechádzania všetkých webov a následného ukladania www stránok do pamäti. Orientuje sa podľa URL adresy. Ak zmeníte URL identifikátor web stránky, vyhľadávač zobrazuje chybu 404, pretože nemôže nájsť stránku, ktorú ma zaindexovanú v pamäti. Registrácia na internetové vyhľadávače Vám prinesie množstvo potenciálnych zákazníkov.

 

 

Medzi internetové vyhľadávače zaraďujeme Google, Zoznam, v susednej ČR napr. Seznam.Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt