Zasielanie reklamy

E-mail marketing

 

Zasielanie reklamy formou elektronickej pošty (e-mailu) je obľúbený spôsob propagácie. Prieskum DMA (Direct marketing association) v USA ukazuje, že použitie e-mail marketingu má lepšiu návratnosť investícií (ROI - Return on Investment), lepšie ako direct mail a telemarketing.
( eMARKETER WHITE PAPER: The top 10 ways to make search marketing work for you. https://www.webtrends.com/upload/wp_Take10Conversion.pdf )

 

Firma by mala rozosielať len vyžiadané správy. Ak sa zákazník sám prihlásil na odber noviniek z firemnej web stránky e-mailom, bude dostávať v pravidelných intervaloch, resp. po aktualizácii stránky informačný e-mail o novinkách – newsletter.

 

Výhodou tohto riešenia je, že je lacné, rýchle, ľahko dostupné a vďaka vysokej miere prekliknutia (CTR - Click Through Rate) patrí k najefektívnejším formám reklamy.

 

E-mail marketing sa skôr používa na posilňovanie lojality existujúcich návštevníkov firemného webu, než na získavanie nových návštevníkov. Pomocou newslettrov sa buduje dlhodobý vzťah so zákazníkom. Podľa prieskumu eMarketer.com je dôvera k tejto forme marketingu veľmi vysoká, newslettrom dôveruje cca. 66% respondentov.

 

  • Firma by nemala zasielať nevyžiadanú reklamnú poštu – spam. Propagovať produkty a služby týmto spôsobom je okrem toho neefektívne. Podľa prieskumu eMarketer.com dôverujú nevyžiadanej pošte len 4% respondentov. Ak návštevník považuje zaslaný e-mail za spam, môže to mať pre firmu negatívny dopad, aj z hľadiska obchodného, ako aj právneho.

 

V Európskej únii je zasielanie nevyžiadaných správ zakázané od 31.10. 2003. Za rozosielanie spamov možno v ČR dostať pokutu až 10 miliónov korún, alebo v niektorých krajinách aj ísť do väzenia (USA). Na Slovensku výšku pokuty stanoví Slovenská obchodná inšpekcia. 

 

späť na internetová reklama


Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt