Podnikanie a podvodníci:

Podnikatelia často podľahnú ponukám podvodníkom, či neefektívnym investíciam do reklamy.

Príklad mimo internetu - hneď po založení firmy (s.r.o., živnosti) Vám listom príde výzva na úhradu registrácie na webe "Obchodného registra". S normálnym obchodným registrom na www.orsr.sk to ale nemá nič spoločné, ide o registráciu na úplne neznámu a nepodstatnú internetovú stránku s katalógom firiem.

Žiaľ aj na internete sa môžete stretnúť s podnikateľmi, ktorí sú podvodníci, alebo v lepšom prípade s podnikateľmi ktorí používajú nátlakové techniky na predaj ich produktu.
 

Podvodníci:

1. SEO lišty

SEO lišta by mala zlepšiť pozície Vašej web stránky vo vyhľadávačoch. SEO lišta je ale neefektívna- riskujete penalizáciu svojich web stránok. Pri najlepšej alternatíve Vás nik nepenalizuje, len prídete o značný kapitál, ktorý radšej "preflákajte", ako ho investovať do SEO lišty.

Príklad:
Firma: Clever Solutions s.r.o. www.cleversolutions.cz Vám poskytne SEO lištu za cca 6000,- Kč mesačne. To je 72000,-Kč ročne. Za túto sumu máte dovolenku na Kube na 3 týždne all inclusive aj s vreckovým. Okolo 70000,-Kč Vás bude stáť SEO lišta aj u http://www.seo-expert.cz/
 

2. Registrácia do 2000 vyhľadávačov

Neexistuje 2000 vyhľadávačov, ba dokonca ani 100. Na slovensku a v česku je maximálne 30-40 vyhľadávačov, do ktorých sa dá zaregistrovať a ktoré Vám reálne pomôžu v zlepšení pozícií Vašej web stránky vo vyhľadávačoch, či v získaní nových návštevníkov web stránky. Ponuky na registráciu do 500, 1000 či 2000 vyhľadávačov sú jednoducho podvod.
 

3. Vymyslené faktúry

Známy príklad bol s www.katalog-cz-firem.cz - autor týchto podvodných stránok všetkým poslal hromadný SPAM na editáciu údajov svojej firmy. Ľudia sa ale do danej web stránky reálne nikdy neregistrovali. Ak chcel niekto firmu editovať (a musel, pretože katalóg hrozil, že ak si firma nedoplní IČO tak ju zmaže) musel zaplatiť 99,- Kč. Výborný trik ako z ľúdí dostať peniaze. Jediné čo spravili bolo, že si stiahli databázu firiem a importovali ju na svoju web stránku.


späť na stránku podnikanie


Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt