Ako vybrať webhosting

 

Existujú desiatky spoločností zaoberajúcich sa webhostingom. Preto je potrebné starostlivo zvážiť tieto hlavné body tak, aby váš výber bol založený na dobrých informáciách.

 

Začiatky podnikania, podnikanie na internete:


Kapacita servera webhostingu


Najprv si premyslite, koľko miesta na serveri zaberie vaša stránka. Pokiaľ neplánujete ukladanie programov alebo zhromažďovanie obrázkov, súbory, ktoré budú tvoriť vašu webovú stránku zaberú len 1 až 5 megabajtov. Veľa spoločností vám ponúkne kapacitu stoviek megabajtov za veľmi výhodnú cenu, to len aby vytlačili konkurenciu. Ale každý megabajt sa budúcnosti môže zísť a určite treba počítať s nárastom potrebnej kapacity.


Na bežnú firemnú prezentáciu postačuje 50 MB (megabajtov). Ale ak Vám webhostingová spoločnosť ponúkne 2500 MB za dobrú cenu, neváhajte a zoberte to.


Rýchlosť prenosu


Tento výber by mal byť založený na rovnakom princípe ako predtým. Hoci ste snáď presvedčený, že Vaša stránka by mala byť niečo také ako Amazon alebo Yahoo, a že budete mať tisícky správ denne, nepotrebujete extrémne rýchly prenos dát, pokiaľ ako to bolo povedané predtým, nebudete uskladňovať programy alebo zhromažďovať množstvo obrázkov. Dokonca aj zvyčajne používané stránky HTML, hoci s veľkou výmenou informácií, využívajú iba niekoľko gigabajtov z celkovej maximálnej kapacity.


Treba si tiež dávať pozor na firmy, ktoré ponúkajú neobmedzenú kapacitu prenosu, ale v zmluve sú podmienky napísané drobným písmom, čo robia túto ponuku nie celkom pravdivú. Veľmi starostlivo si prečítajte všetky podmienky, skôr než sa definitívne rozhodnete. 5 alebo 10 gigabajtový prenos bohato stačí pre malý až stredný rozsah podnikania alebo pre osobnú schránku.


Technická podpora


Veľmi dôležitá vec, ktorú musíte zvážiť pri výbere webhostingu je technická podpora, ktorú ponúka firma a ako ľahko sa dá s ňou skontaktovať v prípade potreby. Najlepšie je, keď je firma telefonicky dosiahnuteľná počas celých 24 hodín, a to vo všetkých 7 dňoch týždňa. Mal by ste si nájsť takú firmu, ktorá je v čase, keď ju potrebujete, veľmi ľahko dosiahnuteľná. Nič nejde viac na nervy, ak ste uprostred práce na svojej webovej stránke a potrebujete dôležitú informáciu, aby ste ukončil svoju prácu a nie ste schopný sa skontaktovať s webhostingovou firmou, ktorá by problém odstránila.


Garancia dostupnosti


Ďalšia dôležitá vec, ktorá určuje výber webhostingovej spoločnosti je aký dlhý čas sú jej servery mimo prevádzku. Nezáleží na tom, či ste urobili výhodný obchod, týkajúci sa kapacity servera alebo veľkosti stránky, alebo akú technickú podporu budete mať, keď vaša stránka nebude môcť prijímať návštevníkov, ak server, na ktorom je stránka umiestnená nie je moderný a funkčný. Je pochopiteľné, že chcete mať firmu, ktorá vám zaručí najvyššie percento - najvyšší podiel využívaného času.


Pravdaže, servery sú odstavované občas, ale iba na krátky čas za účelom údržby alebo modernizácie a preto žiadna spoločnosť vám nemôže zabezpečiť 100%-né využívanie času. Vy ale určite chcete, aby vaša webová stránka bola umiestnená na spoľahlivých, dobre udržiavaných strojoch, ktoré nemajú stále problémy, ktoré nevyžadujú, aby boli odstavené mimo prevádzku na dlhú dobu.


späť na stránku podnikanie


Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:


podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku
Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS


 

Tvorba www stránok, skúška ZADARMO. Radi Vám pomôžeme pri tvorbe web stránky.

Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Tvorba www stránok, weby, eshopy. Vytvorte si web stránku cez BiznisWeb.


Kontakt